Jedná se o naprosto unikátní systém, který má co nabídnout také dnešnímu modernímu člověku. Výjimečný je celostní přístup ke zdraví, velký význam má také ve zdravotní prevenci.
 

Jaké prostředky využívá TČM

Tradiční čínská medicína ve své praxi používá především kombinaci bylin a akupunktury, důležitou roli hraje také masáž (Tuina) a cvičení (Qigong). Mezi další prostředky, jak ovlivnit zdravotní stav patří dietetika. Program bývá vždy sestaven individuálně na základě zdravotního stavu každého klienta a jeho časových možností. Ke zlepšení zdravotního stavu dochází na základě kombinace všech výše jmenovaných postupů.

 

Jaké potíže můžeme řešit pomocí TČM

Tradiční čínská medicína má široký záběr a dokáže pomoci v celé řadě oblastí. Velmi dobře umí pomáhat u takzvaných civilizačních onemocnění jako je hypertenze, cukrovka apod. Účinně lze zmírnit také stavy únavy nebo snížit stres a napětí. Dalším okruhem, kde může tradiční čínská medicína pomoci, jsou problémy s početím. Zmírnit nebo odstranit se dají také bolesti zad a krční páteře.

 

Jaký je vztah mezi východní a západní medicínou?

TČM v moderním pojetí kombinuje prvky východní a západní medicíny. Cílem není stavět barikády mezi východem a západem, ale naopak oba systémy léčby propojit. Proto jsou mnohdy na klinikách čínské medicíny využívány také služby fyzioterapeuta, psychologa a případně lékaře. Kombinujeme a propojujeme oba přístupy. Usilujeme především o pomoc pacientovi na jeho cestě za zlepšením jeho zdraví.