Jaká je vaše zkušenost s nošením rovnátek?

Zvykla jsem si na ně během asi tří dnů a pak už jsem je téměř nevnímala. Ze začátku bylo slyšet, hlavně při vysílání v rozhlase, že trochu syčím, ale to po čase vymizelo. A také jsem musela mít v kabelce permanentně zubní kartáček. Některá jídla – jako například špenát – jsem jedla raději pouze doma.

Když jsem nosila rovnátka, stud jsem nepociťovala, jen jsem se bála, jestli v rovnátkách nebudu na lidi prskat. Sliny jsem ale naštěstí zkrotila.

Pocítila jste v po jejich nasazení nějaké změny? A to ať už ohledně pocitu v ústech, reakce okolí, nebo případného studu?

Reakce okolí byly velmi časté. Ale spíš se každý ptal, proč je nosím, když mám rovné zuby. Tak jsem musela každému předvést, že rovné zuby nemám. Stud jsem nepociťovala, jen jsem se bála, jestli v rovnátkách nebudu na lidi prskat. Sliny jsem ale naštěstí zkrotila.

Jak dlouho jste rovnátka nosila?

Rovnátka jsem nosila asi rok a půl. Teď mám v ústech speciální drátky, které jsou na zubech zezadu, takže nejsou vůbec vidět. Jsou přilepené speciálním lepidlem, které mi čas od času upadne, a tak musím chodit na opravy. Nejhorší to je, když můj partner upeče svá oblíbená vepřová žebra. Já sice vepřové moc nemusím, ale žebra na medu mi tak chutnají, že se do nich vždycky bez přemýšlení zahryznu. A sním je i s kusem lepidla. Další hrozbou je syrová mrkev. Ale na to už si dávám pozor a jím ji opatrně.

Ovlivnilo nošení rovnátek nějak vaši kariéru?

Pouze v tom smyslu, že na fotkách mám rovné zuby.

Doporučuji každému, kdo se pro rovnátka rozhodne, aby si udělal pořádný průzkum na trhu.

Jste spokojená s výsledným efektem?

Stoprocentně spokojená. Jsem moc ráda, že jsem si nechala rovnátka nasadit, a jen lituji, že jsem to neudělala dřív.

Nechala byste si rovnátka nasadit znovu?

Ano a vůbec bych nad tím nepřemýšlela. Jen doporučuji každému, kdo se pro ně rozhodne, aby si udělal pořádný průzkum na trhu. Ceny za rovnátka se totiž na různých pracovištích diametrálně liší. To samé vám u jednoho lékaře nabídnou za 60 tisíc korun a u druhého za 25 tisíc.