Snížit náklady

Méně zápachu z úst nejen zvyšuje sexuální přitažlivost, ale hlavně dramaticky snižuje náklady na stomatologickou péči, a tím zvyšuje bohatství. A tak se v civilu k bývalým vojákům přidaly jejich manželky a následně i děti a potřeba péče způsobená kazy či záněty se dramaticky snížila. Zubní lékaři začali přicházet o klientelu a začínali vymýšlet kosmetické úpravy chrupu (třeba bělení či fazety) a zároveň s dostatkem času na každého pacienta pracovali přesněji a estetičtěji.

Počet zubních kazů klesá

Ve vyspělých zemích Evropské unie klesl počet kazů u dětí za posledních dvacet let na pětinu. Z naší země přesná čísla nejsou, ale i u nás se situace postupně lepší, zejména v rodinách, kde si správné návyky osvojili rodiče.

Zdánlivě zanedbatelná věc, jako je zubní hygiena s relativně malými finančními náklady, může pacientovi zachránit během života řádově náklady rovnající se jednomu rodinnému vozu.

Prevence šetří peníze

Zdánlivě zanedbatelná věc, jako je zubní hygiena s relativně malými finančními náklady, může pacientovi zachránit během života řádově náklady rovnající se jednomu rodinnému vozu – tedy několikačlenná rodina si může za peníze, které by jinak nanosila do stomatologických ordinací, udržovat třeba autopark… To samozřejmě platí i u těch, kteří odmítají přispět na svoji zubní péči byť jen jedinou korunou, neboť naše zoufale podfinancovaná stomatologie i tak vydá za zubní ošetření jednoho pacienta během jeho života přes 70 tisíc korun. Asi se vyplatí o chrup každý den pečovat, nebo ne?