Znáte rodinu, které mohou Dobří andělé pomoct?

85 % rodin, ve kterých jeden z rodičů onemocní rakovinou, se neobejde bez finanční pomoci rodiny, přátel, neziskových organizací či dokonce zadlužení. Pokud máte ve svém okolí rodinu, ve které se rodič potýká s rakovinou, doporučte jim nadaci Dobrý anděl. Pravidelné příspěvky umožní vše zvládnout snadněji. Děkujeme!

Tak je to i v případě paní Barbory (30) z obce Neveklov, které lékaři v listopadu loňského roku diagnostikovali myeloidní leukémii. Se svým manželem vychovává Zuzanku (6) a Simonku (3). Na začátku byla téměř neškodná bolest zubů, pak se přidali vysoké horečky a z odběru krve lékaři stanovili závažnou nemoc.

Náročná léčba

Paní Barbora nejdříve podstoupila odseparování bílých krvinek a poté chemoterapii, která trvá v cyklech doposud. V rámci ní je pravidelně hospitalizovaná v pražské Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, kde se jí dostává výborné péče. Manžel Karel zabezpečuje příjem a chod domácnosti, naštěstí mu zaměstnavatel vychází maximálně vstříc. Jinak s péčí o děti pomáhá celá rodina.

 „Z odloučení rodiny nám je vždycky smutno. Nejhorší je když mě pustí z nemocnice domů a starší dcera Zuzanka se potýká s běžnou virózou. V tu chvíli nemůžeme být spolu, má imunita je tak slabá, že běžná nemoc by mohla mou léčbu zkomplikovat,“ vysvětluje paní Barbora.

Vysoké náklady

S léčbou se také objevily nové náklady jako například častá doprava do nemocnice, kromě plánovaných hospitalizací paní Barbora dojíždí na transfúze krve, destiček a pravidelné kontroly. Dalším větším výdajem je nízkobakteriální strava, v rámci které musí být potraviny čerstvé, ideálně v BIO kvalitě a vše by se mělo konzumovat do 4 hodin po otevření. S těmito výdaji rodině pomáhají Dobří andělé prostřednictvím nadace Dobrý anděl, která podporuje jak vážně nemocné děti, tak i rodiče. Díky pravidelným příspěvkům se rodina může více soustředit na léčbu. Paní Barbora dárcům vzkazuje: „Děkujeme všem Dobrým andělům, kteří pomáhají nejen nám. Až nyní si hluboce uvědomuji křehkost zdraví každého z nás. O to víc si vážím, že jsou mezi námi lidé, kteří myslí na ostatní.“

V současné době paní Barbora čeká na vhodného dárce kostní dřeně, aby mohla podstoupit transplantaci. Tím však nic neskončí, následující týdny rozhodnou, zda  byla transplantace úspěšná. Poté přijde dlouhá rekonvalescence, která může trvat více než rok.