Naše Podiatrické centrum Medicia v Ostravě má letité zkušenosti s nabídkou produktů a služeb v této oblasti. Prostřednictvím prodejny a eshopu Medicia pomáháme našim klientům při výběru správné obuvi, stélek a ponožek a v rámci nehtové kliniky a pracoviště pedikúry jim poskytujeme péči o nehty a pokožku chodidel.

Vhodná obuv a stélky

Zásady správného obouvání vštěpují diabetikům v první řadě diabetologové – přesto však k nám do prodejny často přicházejí s požadavky na obuv, která má do správného obouvání diabetiků hodně daleko. Zvláště mladší ročníky si vybírají obuv otevřenou, úzkou, s vnitřními švy, vesměs obuv módní. Dá to někdy hodně práce přesvědčit je k pořízení obuvi, která je uvnitř měkká, pohodlná a prostorná, bandážovaná uvnitř bezešvou technologií. Naštěstí výrobci diabetické obuvi začínají již více vnímat požadavky zákazníků na mladistvější vzhled obuvi a začínají jim i nám prodejcům vycházet vstříc.

Významnou součástí obuvi pro diabetiky jsou jejich stélky. Jsou vyrobeny tak, aby splňovaly veškeré podmínky pro nohy diabetiků. Problém však často nastává, když naši klienti nesledují jejich opotřebení a čistotu a neprovádějí jejich obměnu. Tím se i v diabetické obuvi může zvyšovat riziko vzniku defektu a následné infekce.  Při obměně stélek je také důležité vyhodnotit aktuální stav chodidla a v případě potřeby nahradit sériově vyráběné diabetické stélky speciální vložkou, která se vyrábí na míru, respektuje existující defekty a kompenzuje případné deformity chodidel.

Vhodné ponožky

Nejen diabetici, ale snad všichni naši klienti vítají, když ponožky nesvírají a při nošení nepáchnou. Mezi takové, našimi zákazníky osvědčené, patří antibakteriální ponožky se stříbrem Agiva. Antibakteriální funkce ponožek je garantována po celou dobu životnosti výrobku, neboť stříbro je v textilii zabudováno jako trvalá součást vlákna. Vzory určené zejména diabetikům se navíc vyznačují řetízkovým spojem špice (tj. bez vystouplého švu) a extra volným lemem lýtka, což velmi oceňují naši klienti trpící otoky nohou.

Vhodná péče o nehty a pokožku

Často se stává, že naši zákazníci v prodejně žádají obuv o několik čísel větší, než ve skutečnosti potřebují. Aniž si to sami uvědomují, je to dáno tím, že nemají správně nebo vůbec ošetřovány otlaky a nehty nebo trpí zarůstajícími nehty. Zvlášť u diabetiků jsou takové stavy nebezpečné, neboť pak stačí jen málo ke vzniku defektu a zánětu. Nejvíce postižení jsou starší lidé, kteří už sami nedokáží o své nohy pečovat, rodinné příslušníky nechtějí zatěžovat a o jiných možnostech nevědí. Takové klienty se snažíme svěřit do péče našich kvalifikovaných pedikérek a vedeme je k pravidelné návštěvě přístrojové (suché) pedikúry. Důležitá je i volba vhodných kosmetických přípravků pro domácí ošetřování - velmi oblíbená u diabetiků a osvědčená u pedikérek je např. řada přípravků ProntoMan.

Pokud je stav nehtů vážnější – nehty jsou odloučené od nehtového lůžka, mykotické, deformované po úrazech či chirurgických výkonech nebo se jedná o nehty zarůstající, v zánětu, pak provádíme na naší nehtové klinice neinvazivní řešení takových stavů. Nehty netrháme, „neřežeme“, ale rekonstruujeme do fyziologického stavu pomocí inovativní patentované metody Arkady. Často při nápravě nehtů používáme i dalších klasických metod - např. aplikace různých typů nehtových rovnátek, podkládání nehtů apod. Naši klienti vítají, a zvlášť pro diabetiky je důležité, že při ošetření nevzniká další raná plocha a že výkony nejsou spojeny s následnou pracovní neschopností.

 

www.medicia.cz  
www.zarostlynehet.cz