Lékárny Dr. Max odstartovaly dermoprogram zaměřený na diagnostiku pleti, poradenství a odborný výběr dermoproduktů pro péči o pokožku. Co vše tento program obsahuje?

Kůže je největším orgánem lidského těla a dermokosmetické produkty určené pro péči o pleť patří v lékárnách mezi ty nejrozšířenejší. Není tomu jinak ani u nás – s tím rozdílem, že od ledna 2017 se dermokosmetice všechny lékárny Dr. Max věnují systematicky. V každé naší lékárně proto najdete nad rámec běžné lékárenské expedice i základní dermoporadenské služby a základní dermoprodukty. Ve vybraných lékárnách Dr. Max budou navíc zřízena dermocentra se specializovaným personálem, rozšířenou nabídkou dermoproduktů a budou vybaveny diagnostickými přístroji. Pro všechny naše expedienty je ale společné jednotné dlouhodobé odborné vzdělávání za účasti předních dermatologických odborníků, které zajistí maximální kvalitu dermoprogramu ve všech našich lékárnách.

Zmínil jste, že vybrané lékárny budou disponovat diagnostickým přístrojem. Jak může klientům (pacientům) posloužit?
Tyto diagnostické přístroje nám budou pomáhat s běžnou každodenní dermokosmetickou péčí, v žádném případě však nemají nahradit lékařské vyšetření. Pomocí těchto přístrojů budou moci naši expedienti detailněji určit například stav hydratace, promaštění nebo poškození kůže, velikost pórů nebo rozšíření kapilár. S využitím těchto informací vám proto přesněji poradí, jakou péči vaše pokožka potřebuje, a spolehlivěji vám pomohou s výběrem produktů vhodných právě pro vaši pleť.

Ve vybraných lékárnách Dr. Max jsou zřízena dermocentra se specializovaným personálem, rozšířenou nabídkou dermoproduktů a jsou vybaveny diagnostickými přístroji.

Lékárny Dr. Max nedávno uvedly na český trh exkluzivně novou francouzskou kosmetiku značky Nuance. Jaké s ní máte zatím zkušenosti?

Naše lékárny jsou už řadu let exkluzivním prodejcem francouzské kosmetiky Uriage. Nabídka exkluzivních kosmetických značek od listopadu 2016 byla rozšířena o další francouzskou kosmetiku značky Nuance, která je vyráběna výhradně z přírodních zdrojů. To znamená, že řadu složek, které jsou pro použití v kosmetických produktech běžně vyráběny synteticky – například vitamin C – přípravky značky Nuance obsahují výhradně z přírodních zdrojů. Všechny extrakty použité při výrobě Nuance splňují farmaceutický stupeň čistoty. Syntetické složky běžně používané v kosmetice (např. parabeny nebo silikony) jsou v přípravcích Nuance nahrazeny přírodními látkami v relativně vysokých koncentracích, proto i jejich požadovaný účinek pozorujete na své pleti poměrně rychle. O tom, že Nuance byla správná volba, nás ujišťují velmi pozitivní reakce i velký úspěch, který jsme zaznamenali už v předvánočním období a který stále trvá.

Letos jste opět generálním partnerem Stanu proti melanomu. Je boj proti kožním nádorům součástí dermoprogramu lékáren Dr. Max?

Stan proti melanomu má v České republice zcela výjimečné místo v boji proti kožním nádorům. Za 10 let jeho existence v něm bylo vyšetřeno kolem 34 000 osob a bylo odhaleno zhruba 450 případů melanomu. To není jen statistika – ale každý případ z toho čísla znamená šanci na záchranu lidského života. Základem úspěšné léčby je především včasný záchyt zhoubného nádoru. Lékaři ve stanu vyšetřují za pomoci přístrojů, které my v lékárnách provést nemůžeme. Dermoprogram v našich lékárnách a výjimečná aktivita Stanu proti melanomu se jedinečně doplňují a společně posouvají péči o zdravou kůži na novou úroveň. Proto jsou lékárny Dr. Max i letos generálním partnerem Stanu proti melanomu.