Staňte se Dobrým andělem

Je to jednoduché, stačí se zaregistrovat na www.dobryandel.cz a začít přispívat. Je jen na vás jakou výši příspěvku zvolíte. Nadace Dobrý anděl odevzdá vaše příspěvky do posledního haléře, protože její provoz je hrazen spoluzakladateli a dalšími filantropy.

Více než polovinu pacientů trápí dlouhodobá chronická únava, která mnohdy ovlivňuje možnost návratu do původního zaměstnání.

Průměrně trvá u dospělých onkologická léčba s následnou rekonvalescencí 3 roky, tedy o několik měsíců déle než u dětí. Trvalé následky po ní navíc nejsou zanedbatelné. Více než polovinu pacientů trápí dlouhodobá chronická únava, která mnohdy ovlivňuje možnost návratu do původního zaměstnání. Čtvrtina rodičů se potýká s depresemi, pětinu trápí bolesti či otoky. Ztráta některého z orgánů potkala každého osmého. Stále však prochází hormonální léčbou, která bude trvat až do roku 2022, biologická by měla skončit příští rok v únoru.

Příběh paní Jany

Dárci, Dobří andělé pomáhají také rodině paní Jany z Jablonecka, mamince osmileté Elišky, které v září minulého roku diagnostikovali karcinom prsu. Následovala operace a série chemoterapií společně s biologickou léčbou, která jí je podávána doposud injekčně jednou za 3 týdny. Po chemoterapii podstoupila také ozařování. Léčbu ukončila v červenci letošního roku. Stále však prochází hormonální léčbou, která bude trvat až do roku 2022, biologická by měla skončit příští rok v únoru.

Paní Jana je úřednice, od prvního dne nemoci je na nemocenské, dle slov lékaře její rekonvalescence bude trvat minimálně do příštího léta. Stále ji trápí silná únava po náročné léčbě a další zdravotní komplikace. Vše má vliv na její aktivitu v domácnosti. „Doufám, že se můj zdravotní stav bude stále zlepšovat, ráda bych se vrátila do svého zaměstnání, mezi lidi a začala normálně žít,“ říká paní Jana a dodává: „Jsem moc ráda, že v dnešní době je tolik lidí, kteří chtějí pomoci a pomáhají druhým lidem, opravdu se po zjištění takovéto nemoci obrátí život vzhůru nohama. Nejen po finanční stránce, ale i psychické a fyzické. O tom, že Dobrý anděl pomáhá rodinám, ve kterých je nemocný rodič, jsem nevěděla. Upozornili mě na to kolegyně z práce, ty mě do žádosti i dotlačily. Dlouho jsem se zdráhala a chtěla zvládnout situaci sama.“ Příspěvky jí pomáhají, jak s výdaji spojené s nemocí, tak s běžným chodem domácnosti. Díky nim může například také Eliška opět docházet na svůj oblíbený kroužek.

Nadace Dobrý anděl

Nadace eviduje 550 rodin s onkologicky nemocným rodičem, kterým pravidelně rozděluje příspěvky od dárců, Dobrých andělů. Každý měsíc si o pomoc zažádá 30 nových rodin. Celkem Dobří andělé během 6 let pomohli 1 400 rodinám, ve kterých onemocněl rodič rakovinou.